Nagroda Młodzieżowa


Rusza kolejna edycja Konkursu Nagroda Młodzieżowa 2016. Tematem przewodnim konkursu jest hasło: „Żywność – gospodarka, środowisko przyrodnicze, kultura". Konkurs organizowany jest wspólnie przez Hesję (Niemcy), Wielkopolskę, Akwitanię (Francja) i Region Emilia Romania (Włochy). Patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Marek Woźniak.

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy młodzi ludzie w wieku od 12 do 23 lat, mieszkający na stałe w Wielkopolsce. Prace konkursowe mogą być nadsyłane zarówno przez osoby indywidualne, jak i grupy, klasy oraz partnerstwa szkół. Zwycięzców i laureatów czekają wspaniałe nagrody, w tym nagrody pieniężne w łącznej wysokości 5.000,- Euro.
Prace należy nadsyłać do dnia 12 lutego 2016 roku na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
Departament Edukacji i Nauki
al. Niepodległości 34
61-714 Poznań
z dopiskiem „Nagroda Młodzieżowa"

Szczegółowe informacje o konkursie, plakat oraz formularz zgłoszeniowy są do pobrania w załącznikach poniżej.

 

Konkurs Nagroda Młodzieżowa 2016 rozstrzygnięty!

W dniu 18 marca 2016 r. w siedzibie Ministerstwa Kultury i Oświaty Kraju Związkowego Hesja w Wiesbaden odbyło się posiedzenie międzynarodowej komisji ds. oceny prac Konkursu Nagrody Młodzieżowej 2016 pt. „Żywność – gospodarka, środowisko przyrodnicze, kultura”.
Prace przygotowane przez młodzież z naszego regionu odniosły wielki sukces! W wyniku oceny członków komisji przyznano nagrody następującym pracom z Wielkopolski:
Nagroda Główna i I miejsce w konkursie oraz nagroda pieniężna w wysokości 1.000 EUR za pracę pt.: „Dominoeffekt” przygotowaną przez 7 uczniów z Gimnazjum w Brzeźnie,
II nagroda (nagroda pieniężna w wysokości 750 EUR) za pracę pt.: „Das heutige Essen – Genuss und Freude oder auch Gefahr ?!” przygotowaną przez młodzież z Technikum w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile,
III nagroda (nagroda pieniężna w wysokości 450 EUR) za pracę pt. „Typisch hessisch? Typisch groβpolnisch? Essen im Vergleich” przygotowaną wspólnie przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp. i uczniów heskiej szkoły Wilhelm-von-Oranien Schule w Dillenburgu.
Oprócz prac z Wielkopolski, przyznano również ex aequo I nagrodę główną dla pracy ze szkoły w Ferrarze (Region Emilia-Romania), II nagrodę dla pracy z Regionu Akwitania i III nagrodę dla prac z Hesji i Emilii-Romanii.
Zwycięzcy i laureaci zostali zaproszeni w dniach 6-10 maja br. do Hesji przez gospodarzy i fundatorów nagród pieniężnych – Fundację Nagrody Młodzieżowej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w Dniu Europy 9 maja 2016r. w siedzibie Kancelarii Kraju Związkowego Hesja w Wiesbaden.
Konkurs na etapie wojewódzkim organizował i koordynował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.


pdf    drukuj    drukuj