*Realizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe" uzyskał tytuł „Najlepszej inwestycji w człowieka 2014" w ramach ósmej edycji konkursu „Dobre praktyki EFS 2014".*
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 86 projektów. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w dniu 16 marca br. Jury doceniło "Czas zawodowców" między innymi za kompleksowość wsparcia, osiągnięte korzyści oraz efekty, jakie już są widoczne w wielkopolskim systemie kształcenia zawodowego.
Głównym celem projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe" jest wdrożenie w latach 2012 – 2015, w wielkopolskich technikach, programów rozwojowych w zakresie dostosowania kształcenia zawodowego w regionie do potrzeb rynku pracy. Projekt realizowany jest od lipca 2012 roku i potrwa do końca września 2015 roku.
Jak wyjaśnia Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, działaniami projektowymi (praktyki w laboratoriach, kształcenie modułowe, praktyki i staże u pracodawców, doradztwo zawodowe) objęto ponad 9 000 uczniów kształcących się w jednym z sześciu kierunków na poziomie technika: technik informatyk, organizacji reklamy, mechatronik, logistyk, handlowiec, ekonomista. Kierunki te zostały wyspecyfikowane na podstawie wyników naboru w wielkopolskich technikach w roku szkolnym 2012 oraz na podstawie raportów gospodarczych z tamtego okresu.
- Mając na uwadze potrzebę poprawy jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego, korzyści dla regionu i jego mieszkańców, Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaplanował realizację projektu w trybie pozakonkursowym pt.: „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska" w ramach WRPO 2014+ - informuje Marzena Wodzińska. - Projekt realizowany w latach 2015 – 2022 obejmie wsparciem 15 000 uczniów techników w kierunkach kształcenia zgodnych z zapotrzebowaniem rynku pracy, m.in. w branżach z największą liczbą przedsiębiorstw szybkiego wzrostu wskazanych w badaniach i analizach oraz Regionalnych Sieciach Innowacji. W ramach działań projektowych przewidziano doposażenie szkół w sprzęt lub pomoce dydaktyczne, rozbudowę sieci laboratoriów praktyk, organizację praktyk i staży u pracodawców oraz rozwój systemu doradztwa edukacyjno – zawodowego.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...