trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Bieg z Funduszami Europejskimi w tle

    Jak informować o Funduszach Europejskich? Na przykład nad jeziorem, w środku miasta, organizując bieg.

    Najłatwiej zdobywać wiedzę, gdy naukę łączy się z rekreacją. Stąd pomysł samorządu wojewódzkiego na "zaBIEGaj o FUNdusze", a więc organizacji w jednym miejscu biegu i rozmów z konsultantami i beneficjentami o dotacjach unijnych. Trzecia edycja tego typu wydarzenia sportowo - promocyjnego odbyła się 8 września nad poznańską Maltą.

    Można było spróbować swoich sił na dwóch dystansach: 5,4 km i 10,8 km, (jedno lub dwa okrążenia wokół jeziora Maltańskiego). Wszyscy wystartowali ze startu wspólnego punktualnie o godz. 11.00. Malowniczą trasę pokonało ponad 550 biegaczy (zarówno profesjonalistów, jak i amatorów).
    Choć wynik sportowy był sprawą drugorzędną, to jednak emocji nie zabrakło. Zwycięzcami zostali: w biegu na 5,4 km Agnieszka Ślebioda i Łuksza Szwaj, na dystansie 10,8 km Gabriela Trzepacz i Jakub Gorzelańczyk. Szczegółowe wyniki na stronie http://maratonczykpomiarczasu.pl/zabiegaj-o-fundusze-online-0

    Obok startu i mety, która znajdowała się od strony ul. Wiankowej, ustawiono kilka namiotów, gdzie specjaliści z Punku Informacyjnego Funduszy Europejskich udzielali wszelkich informacji o tym, jak skutecznie starać się o unijne dotacje. Można też było przekonać się jak zmienia się nasz region dzięki WRPO. Pracownicy stowarzyszenia Metropolia Poznań zachęcali do korzystania z Poznańskiej Kolei Metropolitalnej oraz nowych ścieżek rowerowych, a Wielkopolska Organizacja Turystyczna przekonywała, że województwo ma sporo do zaoferowania jeśli chodzi o turystykę. Nie zabrakło stałych bywalców tej imprezy, czyli konsultantów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, strażaków z PSP oraz stoiska Centrum Medycyny Genesis – beneficjenta WRPO z poznańskiego Sołacza, które z pomocą funduszy unijnych zrealizowało projekt, dzięki któremu stało się dziś pionierem, jeśli chodzi o diagnostykę genetyczną w Polsce.

    Pierwszy raz pojawili się harcerze. Oni również skorzystali z pieniędzy unijnych i tworzą świetlice podwórkowe dla ponad 2 tys. dzieci i młodzieży z regionu. Na Malcie zaprezentowali wszystko to, co wiążę się z harcerstwem, czyli gry i inne animacje dla najmłodszych. Można też było uzyskać informację o powstających świetlicach.

    Wydarzenie było transmitowane "na żywo" na antenie TVP Poznań. Obejrzyj cztery części:

    Cześć 1 https://poznan.tvp.pl/38904505/zabiegaj-o-fundusze-cz-1-08092018

    Cześć 2 https://poznan.tvp.pl/38904563/zabiegaj-o-fundusze-cz-2-08092018

    Cześć 3 https://poznan.tvp.pl/38904630/zabiegaj-o-fundusze-cz-3-08092018

    Część 4 https://poznan.tvp.pl/38904683/zabiegaj-o-fundusze-cz-4-08092018


    Galeria zdjęć: