trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Czytaj nowy numer e-magazynu Nasz Region”

    Niepełnosprawność, choroba, bezdomność…Życie pisze różne scenariusze. Nierzadko z dramatycznymi zwrotami akcji i zawodowymi zakrętami. Wyrzuconym za burtę aktywnego życia pomagają Fundusze Europejskie.

    Ukazał się dziewiętnasty numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak Fundusze Europejskie zmieniają Wielkopolskę.  

    Tym razem wiodącym tematem są kwestie społeczne. W Wielkopolsce jest coraz więcej miejsc, gdzie osoby doświadczone przez chorobę bądź niepełnosprawność otrzymują dopasowaną do swoich potrzeb pomoc. Przedsięwzięcia realizowane w całym regionie odbywają się przy wsparciu środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Otrzymują je m.in. samorządy i instytucje zaangażowane w likwidowanie barier architektonicznych oraz w organizacje kursów i szkoleń. W artykule „Wielkie zmiany zaczynają się od małych” opisujemy dwa przykładowe projekty z Wielenia i Ostrowa Wielkopolskiego, w którym m. in. oddajemy głos mieszkańcom korzystającym z takiej pomocy.

    O tym, czy Wielkopolska jest przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami, ich aktywności zawodowej, a także wsparciu Funduszy Europejskich rozmawiamy z Piotrem Tomankiewiczem - Przewodniczącym Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Marszałku Województwa Wielkopolskiego, prezesem Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja” w Kaliszu. Polecamy wywiad „Tacy sami”.

    Utrata pracy, trudne do spłaty kredyty, uzależnienie, choroba… Czasem niedużo potrzeba, by stracić dom. Andrzejowi wystarczył alkohol, Marek trafił na bruk przez chorobę. I choć obaj zmagali się z wieloma przeciwnościami, nie poddali się. Dziś pomaga im pleszewskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Przeczytaj reportaż unijny „Po zmroku. Świt”.

    Cały e-magazyn dostępny jest tutaj

     


    Galeria zdjęć: