Samorząd Województwa przeznaczy w 2024 roku 980 017,00 złotych na realizację Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego. Program zakłada przeprowadzenie łącznie 196 procedur zapłodnienia pozaustrojowego. Ponadto, w Programie zaplanowano przeprowadzenie 10 procedur mrożenia komórek jajowych dla kobiet po terapii gonadotoksycznej, jako metody odroczenia płodności.
Chętni do udziału w Programie powinni kontaktować się z:
Rekrutację do Programu przeprowadzają Realizatorzy, którzy także udzielają szczegółowych informacji w kwestii kwalifikacji do Programu.
Kto może uczestniczyć w Programie?
W Programie mogą wziąć udział osoby, które spełniły wszystkie kryteria włączenia w nim wskazane.
Kryteria kwalifikacji do udziału w Programie w zakresie zastosowania metody zapłodnienia pozaustrojowego:
czynnik jajowodowy:
niepłodność idiopatyczna:
czynnik męski:
endometrioza:
zaburzenia hormonalne do 6 cykli stymulowanych bez efektu.
nieudane próby inseminacji domacicznej do 3 cykli.
Wszystkie powyżej określone kryteria w pkt 1-3 i co najmniej jedno kryterium z pkt 4 musi być spełnione. Niespełnienie co najmniej jednego kryterium określonego w pkt 1-3 lub żadnego kryterium określonego w pkt 4 stanowi przeciwwskazanie do udziału w Programie.
Wskazania medyczne w zakresie zastosowania metody zapłodnienia pozaustrojowego powodujące wyłączenie z Programu:
Kryteria kwalifikacji do udziału w Programie w zakresie mrożenia komórek jajowych przed zastosowaniem terapii gonadotoksycznej:
Wszystkie powyżej określone kryteria w pkt 1-3 muszą być spełnione, aby uczestniczyć w Programie. Niespełnienie co najmniej jednego z ww. kryterium stanowi przeciwwskazanie do udziału w Programie.
W Programie nie została określona dolna ani górna granica wieku uczestniczek aplikujących do Programu w zakresie procedury mrożenia komórek jajowych przed zastosowaniem terapii gonadotoksycznej.
O kwalifikacji do Programu będzie ostatecznie decydował lekarz w oparciu o wskazania medyczne.
Założenia do programu zostały oparte na rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (PTMRiE) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników z 2018 r.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...