Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu po raz kolejny będzie gościć wydarzenie o dostępności, którego celem jest inspirowanie do budowania bardziej dostępnego świata dla wszystkich. „Kreowanie dostępności. Inspiratorium” odbędzie się w środę 20 września w Sali Sesyjnej Urzędu.
W programie wydarzenia jak zwykle inspirujące opowieści osób, które same w codziennym funkcjonowaniu kreują dostępny świat, przełamują istniejące bariery i budują samodzielność swoją i swoich bliskich.
– Bardzo się cieszę, że osoby, które swoimi działaniami zmieniają świat na bardziej otwarty, podzielą się swoimi opowieściami z uczestnikami i uczestniczkami wydarzenia. Każda z tych opowieści to materiał na fascynującą książkę lub film. Wielkopolska jest regionem otwartym i chciałabym by każdy z mieszkańców czuł, że buduje tę wartość – mówi Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Podczas wydarzenia poznamy także nietuzinkowe rozwiązania na rzecz dostępności oraz dobre praktyki instytucjonalne, które mogą stanowić inspirację dla innych instytucji i organizacji.
Dzięki współpracy organizatora, czyli Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu z Fundacją Barak Kultury wydarzeniu towarzyszy głos artystyczny. Tym razem są to „Nogi pełne roboty” - wystawa prac młodego artysty malującego stopami Miłosza Bronisza, do oglądania w holu przed Salą sesyjną Urzędu.
- Zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób mogło zapoznać się z tematyką związaną z dostępnością, dlatego wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie FB Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu – mówi Marta Mazurek, koordynatorka ds. dostępności, która koordynuje organizacją tego wydarzenia. I dodaje: Transmisja on-line jest możliwa dzięki współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu w charakterze Partnera wydarzenia. Za tę współpracę i wsparcie serdecznie dziękujemy Jego Magnificencji Rektorowi UEP Prof. Maciejowi Żukowskiemu i zaangażowanemu zespołowi.
Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 11:00 i jest tłumaczone na język migowy (PJM).
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...