Na marcowym posiedzeniu sejmikowej Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej radni zapoznali się z informacją dotyczącą udzielania pozwoleń zintegrowanych dla przedsięwzięć mogących powodować znaczne zanieczyszczenie przyrody.
Pozwolenie zintegrowane obejmuje wszystkie sektory wpływu działalności danej instalacji przemysłowej na środowisko. Zabezpiecza poszczególne elementy (np. wodę, powietrze, glebę, faunę, florę) i chroni przed określonymi uciążliwościami (odpadami, promieniowaniem, hałasem, wibracjami, emisją gazów i pyłów do środowiska). Rozwiązanie to nakłania inwestorów do zastosowania technologii, które będą bardziej przyjazne środowisku, a dotyczy ono zwłaszcza zakładów chemicznych, dużych hodowli czy oczyszczalni ścieków komunalnych. W 2013 roku w UMWW prowadzono 81 postępowań administracyjnych w sprawie wydania, zmiany lub cofnięcia pozwolenia zintegrowanego.
Ponadto radni pozytywnie zaopiniowali projekty kilku uchwał sejmiku: w sprawie zmiany funkcjonowania Lednickiego Parku Krajobrazowego, odwołania przewodniczącej rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a także powołania nowej osoby na to stanowisko. Na wniosek ministra środowiska Gabrielę Szubę ma zastąpić wkrótce Małgorzata Szymborska.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...