W Wielkopolsce działa 150 przedsiębiorstw społecznych i ponad 240 spółdzielni socjalnych. O kondycji sektora ekonomii społecznej i wsparciu z UE opowiadamy w nowym e-magazynie.
Już w kwietni ogłoszone zostaną pierwsze konkursy dotyczące ekonomii społecznej z nowej puli Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027. To dobra wiadomość dla setek przedsiębiorstw społecznych, które aktywnie działają w regionie. Jednym z nich jest Konińska Spółdzielnia Socjalna Spektrum, która przy unijnym wsparciu prowadzi Przedszkole z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem „Pinokio”. Odwiedziliśmy placówkę, w której dzieci uczą się samodzielności.
O wyzwaniach związanych z rozwojem ekonomii społecznej i niezwykłej inicjatywie Klunkrów Wielkopolskich rozmawiamy z Aleksandrą Andrzejewską, kierowniczką Działu włączenia społecznego Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. O tym, że ekonomia społeczna ma różne oblicza przekonują też historie podopiecznych Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi. Dzięki unijnemu wsparciu zdobywają kwalifikacje, które pomagają im zdobyć pracę.
A o tym, że rynek pracy potrzebuje dziś fachowców przekonać się można analizując najnowszy Barometr zawodów. Jak przydatne jest to narzędzie przekonują się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym.
W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy również do Szamotuł, gdzie przy wsparciu Funduszy Europejskich, przeprowadzono spektakularną rewitalizację miasta. Piszemy również o wsparciu dla placówek medycznych i uruchomionym Systemie Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego, który zawiera tysiące informacji o regionie, zarówno tego, co mamy w przestrzeni, pod ziemią, jak i na ziemi.
Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...