Młode pokolenie stawia na europejską integrację. Z okazji Europejskiego Roku Młodzieży zapytaliśmy uczniów, co myślą o Unii i jak im się żyje we współczesnej Europie?
W najnowszym e-magazynie „Nasz Region” rozmawiamy o młodym pokoleniu. Odwiedzamy szkoły w Opatówku i Koninie, w których uczniowie zdobywają umiejętności, niezwykle oczekiwane na rynku pracy. Zapytaliśmy także uczniów, co myślą o Unii i jak im się żyje we współczesnej Europie. Wniosek? Zdecydowana większość nie wyobraża sobie życia poza Wspólnotą.
O tym, jakie znacznie mają dla młodych europejskie wartości rozmawiamy z Bogumiłą Frąckowiak - kierownikiem Punktu EUROPE DIRECT Poznań prowadzonym przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu.
To nie koniec wywiadów w tym numerze. O pomocy unijnej dla uchodźców z Ukrainy i uniezależnianiu się od dostaw paliw kopalnych z Rosji, opowiada Christopher Todd – Dyrektor Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.
W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” odwiedzamy Wolsztyn, by zobaczyć, jak Fundusze Europejskie na przestrzeni ostatnich osiemnastu lat zmieniły miejscowość, słynącą z jedynej czynnej na świecie parowozowni. Mamy też dobre informacje dla realizatorów unijnych projektów. Ruszyły właśnie nabory w ramach dwóch konkursów z zakresu wspierania kryzysowych działań naprawczych w obszarze zdrowia. Do wydania jest ponad 90 mln zł.
Zapraszamy również do aktywnego włączenia się w obchody Dnia Europy. Już 7 maja na placu Wolności w Poznaniu na mieszkańców regionu czekać będzie wiele atrakcji, m.in. gra miejska, zabawy, quizy.
Jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Zapraszamy do lektury e-magazynu „Nasz Region”.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...