Na wojewódzki zasób geodezyjny i kartograficzny składają się:
BDOT10k to wektorowa baza danych zawierająca lokalizację przestrzenną obiektów topograficznych wraz z ich podstawową charakterystyką opisową o szczegółowości odpowiadającej mapie topograficznej w skali 1:10 000.
Zakres tematyczny bazy BDOT10k:
Rodzaj materiału
Skala mapy
Układ współrzędnych
Warstwy (opis)
Przykład materiału
Baza BDOT10k
1:10 000
PL-1992
Zobacz
WIZUALIZACJA BDOT10k
Na wniosek klienta możliwe jest przygotowanie wydruku wizualizacji kartograficznej bazy BDOT10k, dla dowolnie wybranego obszaru woj. wielkopolskiego, w formatach A4-A0. Wizualizacja przedstawia lokalizację przestrzenną obiektów topograficznych, jednak nie podlega redakcji kartograficznej i nie zawiera elementów treści mapy takich jak m.in.: siatka kartograficzna, treść pozaramkową, oraz poziomice.
Wizualizacja BDOT10k
Standardowe Opracowanie Kartograficzne to tradycyjne przedstawienie mapy topograficznej w skali 1: 10 000, tworzone na podstawie bazy BDOT10k:
Treść standardowego opracowania kartograficznego:
Mapy dostępne są w postaci analogowej (ploterowy wydruk kolorowy) i elektronicznej – w wersji wektorowej (gml) i rastrowej (tiff, geotiff, pdf).
Rodzaj mapy
Mapa poglądowa
Skorowidze
Przykład mapy
Mapa topograficzna - standardowe opracowanie kartograficzne (SOK)
Niestandardowe opracowania topograficzne to tradycyjne mapy topograficzne. Mapy te udostępniane są w postaci papierowej i w postaci rastrowej (tiff, geotiff). Odzwierciedlają one z odpowiednią do skali szczegółowością, typowe cechy i charakterystyczne właściwości terenu wg stanu na dzień ich sporządzenia.
Mapa topograficzna
PL-1992, PL-1942, PL-1992 TBD
zobacz
1965
1:25 000
1:50 000
PL-1992, PL-1942
1:100 000
GUGIK 80
Baza danych glebowych (BDG) opracowana została na podstawie mapy glebowo-rolniczej z lat 1970-80. Zawiera syntetyczne informacje dotyczące właściwości fizycznych i przydatności rolniczej gleby. Służy do wykorzystania przy opracowaniach analiz przestrzennych, przy określaniu kierunków rozwoju wsi, planowaniu przestrzennym, ochronie krajobrazu itp. Mapa glebowo-rolnicza stanowiąca opracowanie tematyczne dostępna jest w skali 1:5 000.
Treść mapy glebowo-rolniczej:
Baza BDG dostępna jest zarówno w wersji wektorowej w podziale na obręby (shp), jak i w wersji rastrowej (tiff, geotiff, pdf). Mapy glebowo-rolnicze udostępniane są w postaci ploterowego wydruku kolorowego (mapy przygotowane na arkuszach zgodnie z siatką podziału PL-1992 w skali 1: 5 000).
baza danych glebowych (BDG)
1:5 000
Mapa glebowo rolnicza
Mapa glebowo-rolnicza została opracowana w latach 70-dziesiątych XX w. Udostępniana jest w postaci rastrowej (geotiff) w podziale na gminy. Mapa ta przedstawia syntetyczny obraz przestrzennej zmienności siedliska glebowego, zawiera informacje dotyczące ważniejszych właściwości fizycznych oraz przydatności rolniczej gleb.
Mapa glebowo-rolnicza
Mapa hydrograficzna jest tematycznym opracowaniem w postaci cyfrowej, przedstawiającym w szczególności: stan i warunki obiegu wody w powiązaniu ze środowiskiem przyrodniczym oraz przepuszczalność gruntów, głębokość występowania pierwszego poziomu wód podziemnych, rozmieszczenie wód powierzchniowych i zjawisk hydrograficznych, z uwzględnieniem obiektów gospodarki wodnej. Mapa została opracowana w skali 1: 50 000.
Treść mapy hydrograficznej:
Mapa hydrograficzna
Mapa sozologiczna jest mapą tematyczną, przedstawiającą stan środowiska przyrodniczego oraz przyczyny i skutki zarówno negatywnych, jak i pozytywnych przemian zachodzących w środowisku pod wpływem różnego rodzaju procesów, w tym przede wszystkim działalności człowieka. Zawiera również sposoby ochrony naturalnych wartości środowiska przyrodniczego. Mapa została opracowana w skali 1: 50 000.
Treść mapy sozologicznej:
Mapa sozologiczna
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...