Organizacja etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej organizowana od 1985 r. Jej celem jest szerzenie tematyki ekologicznej i przyrodniczej wśród młodzieży. Jako olimpiada interdyscyplinarna łączy treści programów takich jak: biologia, geografia, chemia, fizyka.
Organizatorem etapu okręgowego, w którym wyłanianych jest 7 uczestników jest Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Uczestnikami olimpiady mogą być uczniowie szkół ponadpodstawowych. Problematyka jej obejmuje: ekologię klasyczną, wody i ich ochronę, gleby i ich ochronę, gospodarkę rolną i leśną, żywność i zdrowie, ochronę przyrody, ochronę powietrza, gospodarkę odpadami, hałas, rekultywację, normy prawne obowiązujące w dziedzinie ochrony środowiska oraz bieżące zagadnienia z dziedziny ekologii i ochrony środowiska w Polsce, Europie i na świecie. Podstawowym celem Olimpiady jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw u młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, popularyzacja problematyki ekologii w aspekcie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu i procesom degradacji środowiska, wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju, propagowanie metod ochrony różnorodności biologicznej oraz zachowania zasobów przyrody. Od uczestników Olimpiady Wiedzy Ekologicznej wymagana jest znajomość z takich dziedzin jak: ekologia klasyczna, wody i ich ochrona, gleby i ich ochrona, gospodarka rolna i leśna, powietrze i jego ochrona, gospodarka o obiegu zamkniętym, gospodarka odpadami, hałas, wibracje, promieniowanie i skuteczna ochrona przed nimi, aktualne zagadnienia społeczno-gospodarcze związane z ochroną i kształtowaniem środowiska.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...