trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Sukces Województwa Wielkopolskiego na Targach AGROTRAVEL

    *W dniach 10-12 kwietnia 2015 roku w Kielcach odbywały się Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Jest to najważniejsza tego typu impreza wystawiennicza w Polsce, integrująca branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy. Targi stanowią doskonałą okazję do prezentacji i promocji oferty wypoczynkowej wsi oraz wymiany doświadczeń wśród podmiotów działających w sektorze turystyki na obszarach wiejskich. Samorząd Województwa Wielkopolskiego podczas Targów reprezentował Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.*

    Stoisko promocyjne Województwa Wielkopolskiego zajęło I miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko w kategorii stoiska wielkopowierzchniowe o powierzchni równej i większej 70 m2. - Z przyjemnością uczestniczyłem w tegorocznych targach Agrotravel i z wielkim zaszczytem odebrałem nagrodę. Zwycięstwo w konkursie na najciekawsze stoisko jest wyrazem uznania dla codziennej pracy i społecznych inicjatyw podejmowanych przez Lokalne Grupy Działania oraz gospodarstwa agroturystyczne. Bez ich udziału nie moglibyśmy zaprezentować turystycznego potencjału tkwiącego w wielkopolskiej wsi i jej mieszkańcach - powiedział Wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

    Stoisko promocyjne przygotowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego miało powierzchnię 120m2, przy jego aranżacji wykorzystano elementy z drewna i wikliny.

    Swoją ofertę przedstawiło 5 Lokalnych Grup Działania wraz z wybranymi gospodarstwami agroturystycznymi działającymi na ich obszarze.
    LGD Puszcza Notecka i „Olandia – Kraina Wypoczynku i Konferencji" - obiekt agroturystyczny położony w miejscowości Prusim, nad jeziorem Kuchennym, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym.
    LGD Dolina Noteci i gospodarstwo agroturystyczne „Polna 6"z Szamocina.
    LGD Solidarni w Partnerstwie – Maciej Pawlak, mistrz plecionkarstwa z Nowego Tomyśla oraz Łukasz Dzieciątkowski, garncarz z Pracowni garncarskiej rodziny Dzieciątkowskich.
    LGD Kraina Trzech Rzek i gospodarstwo agroturystyczne „Luliraj" z Maniewa oraz „Sycyn Pod Lipą" z Popówka.
    LGD 7 Kraina Nocy i Dni i gospodarstwo agroturystyczne „Karczma Kaliska" wraz Izbą Historyczno -Regionalną.

    Stoisko Województwa Wielkopolskiego przygotowało także pokazy i warsztaty wypiekania chleba, bułeczek i figurek chlebowych, wykonania breloczków gipsowych z odciskiem palca, malowania toreb ekologicznych, warsztaty wyplatania koszyków z wikliny, pokazy malowania jaj gorącym woskiem, robienia baranków z masła dla dzieci, pokazy garncarskie oraz filetowania wędzonego pstrąga.Ponadto, na Scenie Kultury zaprezentowały swój repertuar trzy wielkopolskie zespoły: Zespół z Kociny, Zespół Folklorystyczny Likowanie i Kapela Ludowa Liskowianie oraz Zespół Pieśni i Tańca Gorzyczanie wraz z Kapelą Furmany z Gorzyc Wielkich.

    Atrakcją, która wzbudziła bardzo duże zainteresowanie był pokaz powstawania „na żywo" rzeźby orła w locie w wykonaniu Eugeniusza Tacika- rzeźbiarza z Binina. Rzeźba została przekazana przez Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego w prezencie Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego podczas wieczornej Gali.


    Wielkopolskie stoisko odwiedzili również m.in. Zofia Szalczyk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Eugeniusz Grzeszczak - Wicemarszałek Sejmu RP oraz samorządowcy z regionów.


    Galeria zdjęć: