Wielkopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki, które zgromadziły przedstawicieli organizacji turystycznych oraz instytucji działających w obszarze turystyki, były okazją do wymiany doświadczeń. Podczas wydarzenia nagrodzone zostały również produkty, które będą reprezentować nasz region w ogólnopolskim etapie konkursu organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.
W tym roku po raz pierwszy Wielkopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki, które miały miejsce 27 września w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, zorganizowane zostały w całości siłami Samorządu Województwa Wielkopolskiego, we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i prowadzonym przez Województwo Wielkopolskie Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Wydarzenie otworzył Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
– Dzisiejsza uroczystość to okazja do rozmów o mijającym sezonie turystycznym, wymiany doświadczeń i pomysłów. To także czas na podsumowanie zrealizowanych projektów czy osiągnięć, z których wszyscy możemy być dumni. Tu wspomnieć możemy chociażby o przypadającym w tym roku 20-leciu istnienia Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, którą od samego początku mamy przyjemność tworzyć i wspierać, również finansowo – podkreślił Jacek Bogusławski.
Podczas wydarzenia nagrodzone zostały produkty, które będą reprezentować nasz region w ogólnopolskim etapie konkursu organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Wręczone zostały także certyfikaty wszystkim punktom informacji turystycznej, które w tym roku zgłosiły się do programu kategoryzacji. Sieć IT w Wielkopolsce się rozrasta i mamy już 19 certyfikowanych obiektów! Emocjonujące okazało się również rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Poniżej prezentujemy laureatów konkursu fotograficznego, Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Wielkopolski oraz uhonorowanych w ramach Ogólnopolskiej Certyfikacji Informacji Turystycznej.
Konkurs Fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły 152 osoby. Złożono 237 prac (711 fotografii), z których 219 spełniło regulaminowe warunki udziału w konkursie. Najwięcej prac przesłano w kategorii: „Atrakcje przyrodnicze” (48 proc.) oraz kolejno: „Zabytkowe obiekty” (33 proc.) i „Wydarzenia” (19 proc.).
Laureaci VII Edycji Konkursu Fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego
Kategoria „Zabytkowe obiekty”
Kategoria „Atrakcje Przyrodnicze”
Kategoria „Wydarzenia”
Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Wielkopolski
Od 2023 roku regionalny etap Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej” organizowany jest pod hasłem konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Wielkopolski”. W ten sposób Wielkopolska Organizacja Turystyczna – jako organizator etapu regionalnego – stara się docenić wyróżniające się produkty turystyczne z naszego regionu.
Nagroda stanowi rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna.
Konkurs na "Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT" odbył się w tym roku już po raz dwudziesty pierwszy. Konkurs składa się z dwóch etapów: regionalnego – prowadzonego w Wielkopolsce przez Wielkopolską Organizację Turystyczną oraz etapu ogólnopolskiego prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną (POT). W tym roku do etapu regionalnego zgłosiło się 19 produktów turystycznych.
Laureaci Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Wielkopolski
Wyróżnienia:
Tytuł: „Najlepszy Nowy Produkt Turystyczny Wielkopolski”:
Tytuł: „Najlepszy Produkt Turystyczny Wielkopolski”:
Nominacja do konkursu internetowego o „Certyfikat Internautów”:
Tytuł: „Złoty Produkt Turystyczny Wielkopolski”:
Ogólnopolska Certyfikacja Informacji Turystycznej
Celem certyfikacji jest tworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących ze sobą na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym, zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej oraz podejmowanie inicjatyw w tworzeniu i rozpowszechnianiu markowych produktów turystycznych.
Certyfikacja opiera się o cztery kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom (punktom) świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Proces prowadzony jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń jednostek informacji turystycznej. Certyfikacja przyznawana jest co dwa lata.
W bieżącym roku do certyfikacji przystąpiło 19 centrów i punktów informacji turystycznej z Wielkopolski.
Certyfikat w kategorii jednej gwiazdki otrzymały:
Certyfikat w kategorii dwóch gwiazdek otrzymały:
Certyfikat w kategorii trzech gwiazdek otrzymały:
Certyfikat w kategorii czterech gwiazdek otrzymały:
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...