trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

W DOMU SPORTU O RYWALIZACJI MŁODZIEŻY

    Sejmikowa Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki obradowała 14 marca w siedzibie poznańskiego Centrum Pozarządowych Organizacji Sportowych. Popularny „Dom sportu”, który wiosną 2019 roku otwarto w budynku dawnego technikum przy ulicy Starołęckiej, był wspólną inicjatywą samorządu województwa i miasta Poznania.

    Jak przypomniał radnym Tomasz Wiktor, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki w UMWW, za niemal 4,3 mln zł (w tym prawie 1,5 mln zł z budżetu regionu) przeprowadzono tam gruntowny remont (m.in. auli, sali konferencyjnej i gimnastycznej). W efekcie szkolne klasy zamieniono na biura, z których korzystają różne stowarzyszenia i środowiska: sportu wyczynowego, wiejskiego, szkolnego i osób z niepełnosprawnościami.

    Podczas obrad komisja zapoznała się ze sprawozdaniem o współzawodnictwie dzieci i młodzieży w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego w 2022 r. W naszym regionie ten system współtworzy i koordynuje Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe, zrzeszające kilkaset organizacji kultury fizycznej i sportu oraz kilkadziesiąt wielkopolskich związków sportowych. Dawid Gluza, dyrektor biura zarządu WSS, poinformował, że finansowanie sportu młodzieżowego oparte jest na dotacjach ze strony samorządu województwa oraz ministerstwa sportu. Wśród pięciu najważniejszych zadań stowarzyszenia są: organizacja przygotowań i uczestnictwa w zawodach, szkolenie młodzieży, zakup sprzętu sportowego, utrzymanie bazy treningowej, współfinansowanie wynagrodzeń trenerskich.

    Data publikacji: 2023-03-15

    Galeria zdjęć: