trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne w Pile

    *Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego uczestniczyła w Wielkopolskim Sympozjum Onkologicznym, które w czwartek 21 marca zorganizowało marszałkowskie Wielkopolskie Centrum Onkologii. Sympozjum odbyło się w pilskim Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica, a skierowane było do lekarzy specjalistów w dziedzinie onkologii oraz lekarzy rodzinnych, którzy odgrywają wielką rolę we wczesnej diagnostyce nowotworów. *

    „W ostatnich latach obserwujemy stały wzrost zachorowań na nowotwory złośliwe w Wielkopolsce. Wyniki leczenia oraz przeżycia naszych chorych są coraz lepsze, ale wciąż dalekie od oczekiwań” – podkreślił prof. dr hab. Wojciech Golusiński, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Celem sympozjum była prezentacja poglądów związanych z profilaktyką i leczeniem interdyscyplinarnym nowotworów, a także przedstawienie najnowszych osiągnięć i celów Województwa Wielkopolskiego w walce z tego rodzaju schorzeniami.
    „Rola samorządu jest istotna w kształtowaniu regionalnej polityki zdrowotnej i zabezpieczaniu potrzeb mieszkańców. Cieszę się, że możemy być blisko naszych pacjentów i wspierać ich w drodze po zdrowie” – powiedziała Marzena Wodzińska, Członek ZWW.
    Tymczasem w Pile trwają prace nad Ośrodkiem Radioterapii. Jak poinformował podczas konferencji prasowej prof. dr hab. Julian Malicki, dyrektor WCO: „W ośrodku został już zamontowany pierwszy akcelerator, zatrudniani są pracownicy, co tydzień odbywają się konsylia lekarskie, na które przyjeżdżają specjaliści onkolodzy z Poznania”.
    W budynku znajdą się pomieszczenia symulatora i tomografu komputerowego, pracownia mammograficzna czy gabinet ultrasonograficzny. Ośrodek będzie w stanie przyjąć 120-160 pacjentów dziennie. Pierwsi mają trafić w drugiej połowie 2019 roku.


    Galeria zdjęć: