Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (w skrócie UMWW) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.umww.pl.
Data publikacji strony internetowej: 21 września 2020 r. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 23 marca 2025 r.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
UMWW prowadzi prace zmierzające do poprawienia tych niedogodności.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do koordynatorki do spraw dostępności w Urzędzie Marty Mazurek — e-mail dostepnosc@umww.pl lub telefonicznie 502 328 214.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Możesz odmówić skorzystania z zaproponowanego sposobu alternatywnego dostępu do strony internetowej/ aplikacji mobilnej lub ich elementów.
Jeżeli ocenisz, że nasza reakcja, sposób zapewnienia dostępności lub zaproponowany dostęp alternatywny byłyby niewłaściwe, masz prawo złożyć na nas skargę.
Skargi na brak dostępności cyfrowej prosimy kierować do organu nadzorującego Urząd, czyli do Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Sposoby kontaktu z Urzędem w celu złożenia skargi:
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Każdy, bez konieczności wykazania interesu prawnego lub faktycznego, ma prawo poinformować Urząd o braku dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej.
Tylko osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy, po wykazaniu interesu faktycznego, ma prawo wystąpić z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej. Na wniosek osoby uprawnionej Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zapewnia dostępność architektoniczną lub informacyjno-komunikacyjną w formie określonej w tym wniosku.
Do Urzędu można dojechać komunikacją miejską. W pobliżu budynku zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej o nazwie „Urząd Marszałkowski”. Do Urzędu można dojechać autobusem numer 168, 169 i 171. Do budynku prowadzą utwardzone dojścia oraz ścieżki fakturowe dla osób niewidomych. Brak utrudnień z wjazdem wózka z miejsca parkingowego na dojście prowadzące do budynku.
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony al. Niepodległości. Drzwi obrotowe oraz równolegle zamontowane drzwi otwierane przyciskiem dla osób ze szczególnymi potrzebami znajdują się na tym samym poziomie, co teren wokół budynku. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy Urzędu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30.
Dostępność na wyższe kondygnacje zapewnia zespół czterech wind osobowych dostosowanych do osób ze szczególnymi potrzebami z informacją głosową, zlokalizowanych w holu głównym. Wybieranie odpowiedniej kondygnacji odbywa się poprzez panele dotykowe zlokalizowane po obu stronach czterech wind. Panel przyzywowy windy posiada przycisk dogodny dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Na kondygnacji 0 oraz na kondygnacjach od 2 do 11 znajdują się toalety przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami, wyposażone w system przywoławczy (dzwonki). Wszystkie pomieszczenia higieniczno-sanitarne na poziomie 0 są opisane dotykowo.
Na parterze budynku, na wprost wejścia głównego znajduje się Punkt Informacyjny, obsługiwany przez posługującego się językiem migowym pracownika oraz wyposażony w pętlę indukcyjną. Na pierwszej kondygnacji znajduje się Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, wyposażony w pętlę indukcyjną oraz dostęp do tłumaczenia języka migowego online.
Przed drzwiami wejściowymi do budynku zamontowany jest znacznik TOTUPOINT, wskazujący wejście główne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz informujący o układzie przestrzennym kondygnacji 0 i 1 budynku. W budynku, po lewej stronie od wejścia znajduje się tyflomapa informująca o układzie przestrzennym budynku. W holu głównym znajdują się schody prowadzące na pierwszą kondygnację oznakowane dotykowo i kontrastowo w sposób ułatwiający poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym.
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ma wypracowane procedury ewakuacji osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Przy budynku od ul. św. Barbary wyznaczono dwa ogólnodostępne bezpłatne miejsca parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami. W przypadku pełnego obłożenia miejsc należy skontaktować się z ochroną budynku pod numerem telefonu umieszczonym na elewacji naprzeciwko miejsc parkingowych.
Do kompleksu budynków przy al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań możesz dojechać autobusem i tramwajem. W celu dokładnego zlokalizowania miejsca, kliknij w link.
Wejście dla klientów i pracowników do kompleksu budynków to główne wejście w budynku A. Wejścia B i C są tymczasowo zamknięte. Przed budynkami A i C biegnie ciąg pieszy wzdłuż ulicy, oznakowany liniami naprowadzającymi. Odchodząc prostopadle od ulicy, wchodzi się na plac, na którym znajduje się 5 drzew i pasy zieleni. Dalej jest 6 stopni oznaczonych kontrastowo. Po lewej stronie znajduje się podjazd z poręczami. Przed samym budynkiem są kolejne schody (6 stopni). Pierwszy i ostatni stopień jest oznaczony kontrastowo. Można ominąć schody, kierując się w lewo, w stronę parkingu urzędu przy bocznej ścianie budynku. Wejście od strony parkingu na podest prowadzący do drzwi wejściowych jest dostosowane dla wózków. Na podest można dostać się także po 6 stopniach od ul. Ojca Honoriusza Kowalczyka. Pierwszy i ostatni stopień jest oznaczony kontrastowo.
Drzwi w budynku A są przeszklone, oznaczone kontrastowymi pasami ostrzegawczymi, otwierają się automatycznie. Za drzwiami jest przedsionek z dostępnym polem manewrowym. Po lewej stronie znajduje się portiernia. Wejście przez drugie drzwi przeszklone, oznaczone kontrastowymi pasami ostrzegawczymi, otwierane automatycznie do holu, w którym znajdują się prostokątne filary (3 po lewej i 3 po prawej stronie).
W holu po prawej stronie jest punkt informacyjny, do którego można się zgłosić po wejściu do budynku. Pracownik punktu informacyjnego skontaktuje się z pracownikiem właściwej komórki organizacyjnej. Obsługa klientów odbywa się w wyznaczonym miejscu. W holu po prawej stronie znajdują się 2 windy przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Z holu na antresolę i wyższe piętra prowadzi klatka schodowa z poręczami po obu stronach.
W budynkach A i C znajdują się także klatki schodowe i windy (przy łączniku budynków B i C winda przystosowana dla osób z niepełnosprawnością). Klienci mogą poruszać się łącznikami pomiędzy budynkami (budynki A i B – przez hol i na 5 piętrach, budynki B i C – na parterze i 3 piętrach).
W łączniku B i C na parterze i 1. piętrze brak barier architektonicznych, na 2. i 3. piętrze znajdują się schody. Przy schodach są platformy dla osób z niepełnosprawnością. Platformy są oznaczone i wyposażone w instrukcję obsługi. Brak pochylni. W przejściu pomiędzy budynkami B i C znajduje się winda przystosowana dla osób z niepełnosprawnością.
Pomiędzy łącznikami w budynku na każdym piętrze znajdują się szklane drzwi oznaczone kontrastowymi pasami ostrzegawczymi.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością jest na parterze w holu i na 1. piętrze na antresoli. Przewijak dla dzieci jest w toalecie na parterze.
W punkcie informacyjnym w holu, w sali sesyjnej, w sali herbowej i w sali 132 są pętle indukcyjne.
Brak znaczników dla niewidomych TOTUPOINT. Oznakowania w alfabecie Braille’a są w windach i przy wejściach do toalet w holu i na antresoli.
Pokój cichej obsługi dla osób ze szczególnymi potrzebami jest w holu budynku A przy punkcie informacyjnym.
Do budynku można wejść z psem asystującym.
Wzdłuż ulic przy budynkach znajdują się ogólnodostępne parkingi z miejscami dla osób z niepełnosprawnością.
Do urzędu można dojechać autobusem i tramwajem. W celu dokładnego zlokalizowania miejsca, kliknij na mapkę
Budynek jest zabytkowy. Ma 6 kondygnacji (piwnica, wysoki parter, piętro od 1. do 3., strych). Budynek jest czytelnie oznakowany.
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ul. Kościuszki. Wejście do budynku znajduje się na tym samym poziomie co teren wokół budynku. Do budynku prowadzą utwardzone dojścia oraz ścieżki oznaczone fakturowo. Wejście drzwiami, które otwierają się automatycznie. Drzwi są otwierane prawym skrzydłem, możliwość automatycznego otwierania lewego skrzydła poprzez naciśnięcie przycisku na słupku zlokalizowanym przy drzwiach.
Drzwi wejściowe do budynku otwierają się automatycznie. Za drzwiami wejściowymi znajduje się przedsionek, w którym zlokalizowana jest portiernia. Do budynku prowadzą, od miejsca postojowego oraz od wejścia od strony ul. Kościuszki, znaczniki poziome.
Dostępność na 1. kondygnację dla osób ze szczególnymi potrzebami zapewniona jest poprzez platformę schodową.
Brak dostępności wyższych kondygnacji dla osób korzystających z wózka.
Na 1. kondygnacji znajduje się toaleta dostępna dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W portierni znajduje się przenośna pętla indukcyjna.
Brak systemu TOTUPOINT oraz tyflomapy. Oznakowanie poręczy schodów na wysoki parter w alfabecie Braille’a.
Budynek wyposażony jest w czujki dymu optyczno-akustyczne. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ma wypracowane procedury ewakuacji osób z niepełnosprawnościami
Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami. Wzdłuż ulicy, przy której mieści się budynek znajdują się ogólnodostępne miejsca postojowe, w tym dla osób z niepełnosprawnością.
Do urzędu można dojechać tramwajem. W niewielkiej odległości od budynku na al. Marcinkowskiego znajduje się przystanek tramwajowy (ok 250m).
Do budynku prowadzą utwardzone dojścia. Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ul. Piekary. Drzwi rozsuwają się automatycznie, nie posiadają progów i znajdują się na tym samym poziomie, co teren wokół budynku. Drzwi są oszklone i oklejone taśmą kontrastową, aby były widoczne dla osób słabowidzących. Wejście jest ogólnodostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 06:00 do 18:00.
W budynku została udostępniona toaleta dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, która znajduje się na 1. piętrze. Dojście do tej toalety jest bez progowe. Toaleta jest w pełni wyposażona w szereg udogodnień takich jak: podpory, odpowiedniej wysokości włączniki światła czy podajniki do mydła i papieru, wyprofilowana odpowiednio została umywalka, czy regulacja lustra. Dla podwyższenia bezpieczeństwa toaleta wyposażona została także w przycisk alarmowy z sygnałem dźwiękowym i optycznym. Reszta pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, nie jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, ponieważ znajdują się na półpiętrach ze stromymi schodami.
Przy drzwiach wejściowych znajduje się stanowisko ochrony budynku, w którym zamontowana została pętla indukcyjna.
W budynku znajdują się 2 windy osobowe. Przyciski windy przyzywającej (jak i w środku windy) posiadają oznaczenia dogodne dla osób niewidomych oraz informacje głosowe dotyczących danego piętra. Krawędzie schodów na każdym piętrze (pierwszy i ostatni stopień) są oznaczone taśmą kontrastującą.
Dla potrzeb ewakuacji zapewniona jest sygnalizacja dźwiękowa i świetlna na ciągach komunikacyjnych.
Przy budynku znajduje się niewielki parking na 6 miejsc, należący do administratora budynku (WZGKiAM), gdzie nie ma wyznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Obok znajdują się dwa prywatne parkingi.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...