Laureaci konkursów wodorowych – Wielkopolska 2050


W piątek 6 grudnia podczas Zgromadzenia Ogólnego Wielkopolskiej Platformy Wodorowej ogłoszono wyniki Konkursu dla szkół ponadpodstawowych Województwa Wielkopolskiego „Energia mojej przyszłości – Wielkopolska 2050” oraz Konkursu dla kół naukowych uczelni wyższych Województwa Wielkopolskiego „HydroGen – Wodorowe Pokolenie – Wielkopolska 2050”.

Laureatami Konkursu „Energia mojej przyszłości – Wielkopolska 2050” zostali:

  • I miejsce – Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu (Przemysław Orszewski, Miłosz Nowak, Piotr Schmidt, nauczyciel: Robert Szulc),
  • II miejsce – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim (Sandra Chmielina, Milena Bąkowska, nauczyciel: Krystyna Kalinowska),
  • III miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie (Jan Kozłowski, Jan Czeski, Roksana Krysztofiak, nauczyciel: Honorata Grochowska).

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

  • Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu Technikum Środowiska (Mateusz Bejm, Krzysztof Geltz, Julia Wrzesińska, nauczyciel: Tadeusz Gendaszyk),
  • Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu (Paulina Kaczmarek, Julia Kliszewska, Łukasz Połka, nauczyciel: Elżbieta Kondrat),
  • Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu (Julia Łuczak, Klaudia Bartkowiak),
  • Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu (Natalia Marek, Aleksandra Radom),
  • Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu (Patrycja Kozubowska, Adrian Kawczyński, Patrycja Hajdacz),
  • Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu (Zofia Smentek, Żaneta Zdunek, Weronika Szała),
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie (Małgorzata Skiba, Bartosz Śmigielski, Kacper Słaboszewski, nauczyciel: Maciej Andrzejak),
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie (Szymon Woźniak, Przemysław Woźniak, Grzegorz Pawłowski),
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach (Klaudia Szołdra, Mateusz Mokras, Damian Niełacny, nauczyciel: Jerzy Seleta),
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim (Klaudia Brdys, Sylwia Poprawa, Marcelina Benedykcińska, nauczyciel: Patrycja Nowicka),
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim (Andżelika Duczmal, Bartosz Szpak, Kacper Wiczyński),
  • Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim (Kamilla Niewiadomska, Wiktoria Bogacz, nauczyciel: Wioleta Pękacz),
  • Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim(Tobiasz Musiał, Bogumił Nowacki, nauczyciel: Andrzej Majer),
  • Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim (Sebastian Juszczak, Hubert Radojewski, Oskar Matyla, nauczyciel: Anna Opłocka),
  • Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim (Agata Czeczuro, Tomasz Naborczyk, Radosław Kempa, nauczyciel: Anna Opłocka),
  • Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim (Miłosz Adamczak, Dominik Majtas, Adrian Świtała, nauczyciel: Joanna Wawrzyniak),
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie (Patrycja Jakóbowska, Wiktoria Ogórek, Kinga Siwek, nauczyciel: Joanna Gadomska),
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie (Dawid Antczak, Maciej Bielawny, Grzegorz Kubiak, nauczyciel: Radosław Biernacki),
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie (Daniel Szymański, Piotr Kunert, Michał Wołowicz, nauczyciel: Radosław Biernacki),
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi (Kacper Śniegocki, Stanisław Burkiewicz),
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi (Julia Śmierzchała, Julia Nowak),
  • III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu (Anna Manikowska, Zuzanna Łabeńska, Katarzyna Szafirowicz, nauczyciel: Beata Górecka-Pęder).

Laureaci oraz wyróżnieni otrzymali w nagrodę zestawy edukacyjne: „Zestaw edukacyjny energia odnawialna Horizon” oraz „Samochód wodorowy H-RACER 2.0”.

Natomiast laureatami Konkursu „HydroGen – Wodorowe Pokolenie – Wielkopolska 2050” zostali:

  • I miejsce – Koło Naukowe Spacja TV z Politechniki Poznańskiej (Szymon Znaniecki, Olga Ormańczyk, opiekun: inż. Maciej Jaśkiewicz) – nagroda w wysokości 5 000 zł,
  • II miejsce – Koło Naukowe Silników Spalinowych Wydział Inżynierii Transportu z Politechniki Poznańskiej (Marita Pigłowska, Przemysław Szymański, opiekunowie: dr inż. Beata Kurc, dr inż. Łukasz Rymaniak) – nagroda w wysokości 3 000 zł,
  • III miejsce – Koło Naukowe GHOST z Politechniki Poznańskiej (Dariusz Max Adamski, Maciej A. Czyzewski, opiekun: inż. Mateusz Lango) – nagroda w wysokości 2 000 zł.




pdf    drukuj    drukuj