trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wielkopolskie Centrum Onkologii pączkuje – wkrótce w jego pobliżu powstanie Budynek Ambulatoryjny

    *Marszałek Marek Woźniak i Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wzięli udział w konferencji online, podczas której Wielkopolskie Centrum Onkologii podpisało umowę z generalnym wykonawcą firmą SKANSKA na budowę Budynku Ambulatoryjnego przy ul. Strzeleckiej. Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył na dofinansowanie tej inwestycji blisko 29 mln złotych.*

    - To ważna inwestycja dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Wiem, jak była oczekiwana i jak dużo zmieni na lepsze w działalności instytucji, która przyjmuje tak dużą liczbę pacjentów, szczególnie w czasie pandemii – powiedział Marszałek Marek Woźniak. – Dzięki nowemu budynkowi będzie można zaoferować chorym o wiele więcej dobrze zorganizowanej, sprawnej i nowoczesnej pomocy w formie ambulatoryjnej. Wielopolskie Centrum Onkologii rozwija się od lat metodą pączkowania, ponieważ funkcjonuje określonej przestrzeni, której nie można zwiększyć. To cieszy, kiedy się widzi, jak szefowie tej placówki świetnie sobie radzą z tymi ograniczeniami. Już na wizualizacji można zauważyć, jak budynek wpisuje się ładnie i funkcjonalnie w przestrzeń miasta.

    Nowoczesny budynek ambulatoryjny z nowymi salami operacyjnymi, poradniami oraz innowacyjnym sprzętem to ważny element rozbudowy Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Realizacja nowej inwestycji przyczyni się do stworzenia odpowiednich warunków przestrzennych do udzielania świadczeń pacjentom, którzy nie wymagają hospitalizacji oraz powiększenia bloku operacyjnego o trzy dodatkowe sale operacyjne, zaprojektowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii medycznych. Tym samym liczba sal operacyjnych WCO zwiększy się do dziewięciu. Pozwoli to na pełne wykorzystanie potencjału placówki w zakresie zastosowania radioterapii śródoperacyjnej przy pomocy posiadanego akceleratora śródoperacyjnego oraz operacji małoinwazyjnych przy pomocy posiadanego robota chirurgicznego Da Vinci. Nowa inwestycja przełoży się na znaczącą poprawę standardów szybkiej diagnostyki osób z podejrzeniem choroby nowotworowej. Możliwe będzie także przyjęcie do diagnostyki większej liczby pacjentów.


    Galeria zdjęć: