Poznań. Kontrakt Terytorialny dla Wielkopolski podpisany, 14.11.2014, www.wyborcza.biz 14.11.2014 r.


Ponad 50 projektów o szacunkowej wartości prawie 30 mld zł znalazło się w wielkopolskim Kontrakcie Terytorialnym. W piątek w Poznaniu wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz podpisał dokument z zarządem województwa.

Treść Kontraktu Terytorialnego (KT) została przyjęta w czwartek przez rząd. KT określa inwestycje o istotnym znaczeniu dla rozwoju kraju i regionu.

"Kontrakt jest swoistą umową pomiędzy rzędem a samorządem, podsumowuje też lata dobrych opinii o roli samorządu w Polsce. Jest to dowód na to, że samorządy, które cyklicznie przejmowały do realizacji kolejne zadania rządowe, udowodniły, że potrafią to lepiej robić i są bliżej ludzi niż rząd" - powiedział przed podpisaniem umowy Rynasiewicz.

Zdaniem wiceministra, przeznaczenie większej puli środków z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej dla samorządów "jest krokiem we właściwą stronę".

Marszałek wielkopolski Marek Woźniak powiedział, że województwo jest jednym z ostatnich podpisujących KT. "Targowaliśmy się konsekwentnie o zapisy. Zależało nam na jak najlepszym wymiarze Kontraktu, szczególnie w kwestii infrastruktury i drogi S11" - dodał Woźniak. (...)

PAP

pdf    drukuj    drukuj