"Tu się wszystko zaczęło, mamy z czego być dumni", "Polska Głos Wielkopolski" 18 kwietnia 2016 roku


Stadion w Poznaniu w sobotę był miejscem nietypowych wydarzeń. Zamiast meczu odbyła się tam nowa ewangelizacja. Przez cały dzień trwały uroczystości związane z 1050-leciem chrztu Polski.(...)

Spotkanie otworzył metropolita poznański abp Stanisław Gądecki oraz marszałek województwa Marek Woźniak.

– Po dwóch dniach poświęconych uroczystościom liturgicznym, teraz spotykamy się w warunkach bardziej nieoficjalnych – mówił do zebranych metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Puścił też oko do kobiet: – Decydującą rolę przy chrzcie Polski miała kobieta. To od kobiety wyszła ta propozycja, którą przyjął Mieszko. Jeśli mamy mężczyzn stojących na dwóch nogach, to zasadniczo jest to dzieło kobiety – dodał. – Chcemy się spotkać i pokazać, że chrześcijaństwo nie jest drogą ponuractwa, tylko że kto jest pojednany z Bogiem, ten jest człowiekiem radosnym – mówił z kolei dla Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Zebranych powitał także marszałek województwa. – Witam gości z całego kraju. Od Bałtyku po Tatry, od Odry aż do Bugu – zaczął Marek Woźniak. – Jak mówił  wiele lat temu Jan Paweł II będąc w Poznaniu, jesteśmy stąd, gdzie wszystko się zaczęło, tu w Gnieźnie, tu w Poznaniu. Po latach widać, że powstał z tego  wspaniały gmach, Polska. Wiara chrześcijańska zawsze była spoiwem i opoką tego gmachu – zakończył marszałek.

Karolina Koziołek

pdf    drukuj    drukuj