31 marca w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 10-lecia realizacji projektu „Czas Zawodowców”, z udziałem Pauliny Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
W wydarzeniu uczestniczyli radni Województwa Wielkopolskiego, władze Politechniki Poznańskiej, reprezentanci partnerów i instytucji współpracujących w projekcie, w tym przedstawiciele wielkopolskich szkół zawodowych i kluczowi pracodawcy z Wielkopolski. Spotkanie było podsumowanie 10-letniej współpracy w ramach projektu ,,Czas zawodowców” oraz uhonorowanie najbardziej zaangażowanych w projekt szkół i przedsiębiorców. To również okazja do podsumowania działań zrealizowanych w ramach Wielkopolskiej Sieci Edukacyjno-Gospodarczej oraz wspomagających rozwój wielkopolskiego kształcenia zawodowego.
- Projekty „Czas zawodowców i Czas zawodowców bis” poza warstwą techniczno- materialną zbudowały więź pomiędzy Politechniką Poznańską, a nauczycielami i uczniami szkół technicznych z całego regionu. Bez tych projektów młodzież być może nigdy nie zawitałaby w murach uczelni i nie przekonała się, że studiowanie w Poznaniu może być ich przyszłością – podkreśla Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Doskonalenie kompetencji i rozwój – wspieramy uczniów! Działania realizowane na przestrzeni 10 lat, w ramach dwóch edycji projektu „Czas Zawodowców”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wspomagały rozwój nowoczesnego kształcenia zawodowego w Wielkopolsce. Projekty prowadzone były przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Politechniką Poznańską we współpracy z zainteresowanymi samorządami, pracodawcami i szkołami kształcącymi zawodowo. Cele realizowanych projektów zawsze powiązane były z doskonaleniem kompetencji w kontekście subregionalnym, a także kompetencji wymaganych w przyszłości.
Wyróżnienia, odznaczenia – nasza duma, to ma sens! 10 lat prowadzenia projektów edukacyjnych nie minęło bez echa. Mówiono o nas między innymi na krajowych i międzynarodowych konferencjach. Projekt otrzymał również nagrodę Ministra Infrastruktury i Rozwoju w konkursie „Dobre praktyki EFS 2014” i uzyskał tytuł „Najlepsza inwestycja w człowieka” oraz nagrodę Ministra Edukacji i Nauki dla inicjatywy Politechniki Poznańskiej Akcelerator Wiedzy Technicznej.
Mamy się czym pochwalić! Najważniejsze dane. • płatne staże dla uczniów – zrealizowaliśmy blisko 8500 staży, • zajęcia specjalistyczne w wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt laboratoriach – w których uczestniczyło 13500 uczniów ze szkół technicznych, • stworzyliśmy ponad 17 000 interaktywnych materiałów dydaktycznych, • zorganizowaliśmy szkolenia i kursy dla 400 nauczycieli, • doposażyliśmy w sprzęt i pomoce dydaktyczne pracownie kształcenia zawodowego w 46 szkołach i 7 placówkach prowadzących kształcenie zawodowe, • stworzyliśmy narzędzie ułatwiające komunikację pomiędzy uczniami i pracodawcami oraz umożliwiające dopasowanie uczniów i absolwentów szkół do konkretnych ofert pracy z wykorzystaniem identyfikacji profili kompetencyjnych i stanowiskowych – w systemie znajduje się wiele aktywnych ofert praktyk, staży i pracy, • nawiązaliśmy współpracę z 158 firmami, • objęliśmy również wybrane klasy uczestniczące w projekcie patronatem Politechniki Poznańskiej, • opracowaliśmy 730 modeli kompetencyjnych, 152 modele referencyjne i 23 ścieżki kariery, - przeprowadziliśmy 62 panele.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...