trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

O cyberbezpieczeństwie w placówkach opieki medycznej

    1 marca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, odbyło się szkolenie adresowane do kadry zarządzającej i pracowników odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo w placówkach zdrowia. 

    Spotkanie było okazją do poruszenia takich zagadnień jak odpowiedzialność cyfrowa czy rola personelu medycznego i administracyjnego w cyberbezpieczeństwie podmiotu leczniczego. Uczestnicy szkolenia mieli też możliwość zapoznania się  z innymi tematami z tego zakresu, które są istotne z punktu widzenia pacjenta. 

    - Każdy z nas spotyka się w codziennym życiu z próbą wyłudzenia danych czy fałszywymi mailami lub smsami. Jesteśmy jednym z najmocniej atakowanych przez hakerów krajów w Europie. Musimy zadbać o bezpieczeństwo danych naszych pacjentów, bo nie tylko informacje osobowe, ale również historia diagnozy czy leczenia, to dane niezwykle wrażliwe. Im więcej mamy wiedzy na ten temat, tym bardziej odporni stajemy się na cyberataki - mówiła podczas spotkania Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 

    Swoją wiedzą w tym zakresie dzielili się m.in. specjaliści prawa medycznego i ochrony zdrowia, prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych i prawa konstytucyjnego, ale także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. 

    Spotkanie z ekspertami w zakresie walki z cyberzagrożeniami zorganizował Urząd Marszałkowski wraz z firmą EIB SA.

     


    Galeria zdjęć: