Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego organizuje w 2023 roku bezpłatne szkolenia dla nauczycieli – wychowawców klas szkół ponadpodstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Działanie ma na celu wsparcie szkół we wdrażaniu rekomendowanych programów profilaktycznych, zmniejszających zagrożenie niekonstruktywnym zachowaniem i problemami psychicznymi uczniów.
Szkolenia współorganizowane są z zespołem ekspertów – autorów rekomendowanego programu profilaktycznego Projekt Lustro, a ich celem jest przygotowanie nauczycieli – wychowawców klas do realizacji wspomnianego Programu ze swoją klasą.
Cykl szkoleń poprzedzi spotkanie informacyjne dla szkół i nauczycieli zainteresowanych wdrażaniem Programu organizowane on-line w dniu 9 marca br., które przybliży założenia Programu, a także doświadczenia nauczycieli już realizujących Projekt Lustro w swoich szkołach. Pozwoli to poznać Program także z praktycznej perspektywy doświadczeń i efektów wynikających z jego realizacji w szkole.
- To, w jaki sposób myślimy o sobie, determinuje nasze działania. „Projekt Lustro” jest świetnym sposobem na spojrzenie z boku na ten mechanizm. Warto pokazywać taką perspektywę, szczególnie dzieciom i młodzieży. Udział w projekcie z pewnością pomoże w działaniach profilaktycznych – podkreśla Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Szkolenia współfinansowane są ze środków Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2022 – 2026.
Więcej informacji na temat programu Projekt Lustro uzyskać można na stronie www.projektlustro.pl oraz na stronie Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych Opartych na Naukowych Podstawach https://programyrekomendowane.pl.
Kontakt: 1. Zespół Ekspertów, który odpowie na szczegółowe pytania dotyczące Projektu Lustro: - Jerzy Rządzki, tel. 601 93 45 58, mail: kontakt@projektlustro.pl - Norbert Karaszewski, tel. 664 72 54 99 2. Koordynacja projektu: - Departament Zdrowia UMWW, tel. 61 626 63 50, mail: dz.sekretariat@umww.pl
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...